BİZ KİMİZ?

Biz Kimiz?

Merbel, 1993 yılında % 99 hissesi Konak Belediyesi’nin olmak üzere toplam beş ortakla kurulan bir Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketidir. 2015 yılında Yeni Türk Ticaret Kanunu kapsamında hisselerin tamamını alan Konak Belediyesi şirketin tek hissedarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 

Konak Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne işçi ve ekipman sağlayan Merbel, belediyedeki tüm müdürlüklerin büro personeli ihtiyacını da karşılar. 2018 yılında çıkan 697 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron şirketlerde çalışan işçiler ve özel güvenlik çalışanları da Merbel Şirketi’ne bağlı olarak çalışmaya başladı.

Konak Belediyesi’ne işçi, büro personeli ve ekipman sağlamanın yanı sıra kültür ve sanat çalışmalarını da Konaklılarla buluşturmayı hedefleyen Merbel, Konak Belediyesi Tiyatro Günleri adı altında Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde onlarca çocuk ve yetişkin tiyatro oyununu İzmirlilerle buluşturdu. Kente ve kentliye olan sorumluluğunu düzenlenen sosyal projeleri de sık sık yerine getiren Merbel, vatandaş ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü oluşturarak bir taraftan da sanatın birleştirici gücünü ortaya koyuyor.

2019 yılı içinde Kemeraltı 1. Beyler Sokağında Konak Belediyesi Sanat Merkezi’ni hayata geçirerek önemli bir hedef kitleye ulaştı. Dört katlı merkezde; piyano, keman, gitar, flüt, şan, diksiyon ve güzel konuşma ve fotoğrafçılık alanında hobi kursları veriliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara 7'den 70'e her yaştan İzmirli büyük ilgi gösteriyor.

Mimar Sinan Caddesi No:6 Alsancak/Konak İzmir adresinde faaliyetlerine devam etmektedir.